Komunitní škola Bystřina

Beata Bocek pro Bystřinu

"Urobila anělička ve sněhu, boží muka objevila ve svahu. Boží muka objevila, hned sa u nich pomodlila, hned sa u nich pomodlila."

Svého druhu první Radost uprostřed týdne – 21. června na Bystřinu přijela Beata Bocek, aby ve stínu jasanu rozezvučila svůj hlas a hudbu. Také školu podpořila tím, že zahrála zdarma a výtěžek z dobrovolného vstupného mohl jít na provoz školy. Moc děkujeme všem, kteří přišli, a také těm, kteří se podíleli na této moc příjemné akci!

Že neznáte Beatu Bocek?

„Je to spíše – než poslech zpěvu – příjem energie, jako by v jejím zpěvu žilo jakési velké přírodní mystérium.“ Karel Vidimský – Cimbura

 „S kytarou jsem folková písničkářka, akordeon mě vrací do Těšína, s koncovkou se cítím být ženou hor, mbira ze mě dělá šamanku a ukulele přináší lehkost a vzpomínky na cestování. “ Beata Bocek

 

Beata Bocek – je textařka, zpěvačka a skladatelka. Její hudba je melodická, propletená emocemi. V textech se můžete setkat s duchovní, duševní tak přírodní tématikou. Využívá zvukomalebnosti polského  jazyka, ve kterém je většina jejich textů….
 
Více o ní jejími slovy na https://www.beatabocek.com/

Radost uprostřed týdne je projekt Komunitní školy Bystřina, jehož posláním (jedním z mnoha) je přinášet do údolí kulturu, umožnit lidem zažít příjemné chvíle a setkání a také vyživovat komunitu, ve které mohou naše děti růst.