Komunitní škola Bystřina

Podzimní setkání a vzdělávání na Bystřině / 4. 11. 2023

vzpomínáte, jak tu kdysi na valašsku probíhala setkání domoškoláckých rodin, a něco takového byste rádi zažili znovu?

I mezi našimi rodiče je potřeba potkávat, podporovat se, inspirovat se, poznávat se a propojovat. A my tuto potřebu chceme pomoci naplnit.

V sobotu 4. listopadu 2023 otvíráme prostory Bystřiny pro živé, učící se a tvořivé setkání rodičů a dětí na domácím vzdělávání. Zveme také zvídavé rodinné příslušníky, kamarády a příznivce domoškoláctví.

Martina Rušarová a bystřinské děti nad seznamem příjemných a nepříjemných pocitů.

Pomocí příběhu a maňásků si ukazujeme, co jsou to 4 kroky v nenásilné komunikaci.

Co bude na programu?

9-12:30 Vzdělávání / Nenásilná komunikace

Pro zájemce z řad rodičů i dětí máme ve spolupráci s neziskovkou 4UŠI, z. s. připravený program na téma nenásilné komunikace. Společně s dětmi si zahrajeme pár her a ukážeme si, čím se nenásilka liší a co nabízí. Budete si moci vyzkoušet sílu empatie (která má v nenásilce svá specifika) a prozkoumáme možnosti 4 kroků – pozorování, pocity, potřeby, prosba pro vaše každodenní situace ze života domoškoláckých rodin. Vzdělávání se tedy můžete účastnit i s dětmi, v případě, že toho bude na děti moc, máme k dispozici výtvarné potřeby, hračky, knížky a průvodce, kteří se jim budou věnovat.

V případě zájmu o vzdělávání se nám nahlaste na emailu info@skolabystrina.cz.  Těšíme se!

13-17 Setkání v neformálních duchu

Odpolední čas si představujeme jako společné tvoření – můžeme si povídat, sdílet zkušenosti, navazovat nové známosti. Pokud byste chtěli v rámci programu představit, co děláte, čemu se věnujete a co ostatním nabízíte, dejte nám dopředu vědět, ať s tím můžeme počítat. Uvaříme si čaj, kávu, kdo bude moct, vezměte s sebou nějaké dobroty.

V prostorách školy pak máme k dispozici dva prostory a rádi bychom proto těm, kteří řešíte něco osobnějšího, umožnili získat podporu, povzbuzení a vhled formou empatie. Tato část proběhne ve spolupráci s lektory 4UŠÍ, kteří pracují s rodinami, věnují se partnerské komunikaci, podpoře rodičů starajících se o malé děti. Využijte toho:-)

Pracovní atmosféra z výcviku Mediáci pre život na Slovensku – Ivana Horáková a 4UŠI v Inklucentru Bratislava.

4UŠI pro sociální služby a cvičení s kartami pocitů a potřeb.

Příspěvek na akci činí 100Kč/rodinu. Tímto příspěvkem nám pomáháte s uhrazením nákladů na pronájem prostor, drobné pohoštění, lektorské pomůcky apod. Děkujeme! 

Akci pořádá Komunitní škola Bystřina. V případě dotazů a návrhů se obraťte na Káju Pincosy - info@skolabystrina.cz